KH
Soru Sahibi
28 Kasım 2021 10:04

Lütfen Yardımcı Olur musunuz?

Hocam Günaydınn.. Öncelikle umarım rahatsızlık vermiyorumdur....Hocam 10 yaşında bi oğlum var..Doğuştan Kafa Yapısı Biraz Büyüktü..Hidrosefali teşhisi koydular...2 tane de küçük araknoid kirst var..Zararsız Olduğunu Söylediler...Her Yıl Krenial MR ve EEG çektiriyorum...Epilepsi Başlangıcıda var..Kepraa İlaç Kullanıyor... HOCAM ÇOCUĞUM BU YAŞA KADAR BAZEN SAYILARI SAYDIRIYORUZ NET OLMASADA SÖYLÜYOR...ONLAR HARİÇ KONUŞMUYOR...NEDEN KONUŞMAMIŞ OLABİLİR...veya İLERİDE KONUŞABİLİR Mİ Bu Ne Zamana Kadar Devam Edecek Böyle...Çok Üzülüyoruz... Omurga Kemiğinin üzerinde de bi morartı var..Hocam Ayaklarının ucuna Basarak yürüyor ve de 10 yaşında olmasına rağmen altı bezleniyor...Otizm Belirtileri de Var...Saygılarımla İyi Çalışmalar Dilerim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Otizm ve nörogelişimsel patolojilerde bu şekilde konuşma bozukluğu olabiliyor. Ayrıntılı nörolojik muayene ve tetkiklerinizle beraber tedavi düzenlenmesi gerekir. Akademik ve nörolojik tedaviler eklemek lazım. Fonksiyonel Bağlantısız Çocuklar isimli kitapta ayrıntılı olarak bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Geçmiş olsun.

28 Kasım 2021 16:01