YB
Soru Sahibi
11 Aralık 2020 15:36

Lütfen yardım

Tomografi sonucum;Lomber vertebra BT Bulgular. Lomber lordoz tabiidir. Vertebra korpus yükseklikleri tabiidir. Fraktür saptanmamıştır. Paravertebral yumuşak dokular tabiidir. Normal sınırlarda Lomber vertebra BT incelemesi. Emar Th3-4 İntervertebral diskte  jeneralize bulging  mevcuttur. Th8-9 İntervertebral diskte  jeneralize bulging  izlenmektedir. Alt torakal seviyede vertebra korpus köşelerinde minimal osteofitik çıkıntı mevcut tur. Ayakya durunca cok yoğun bir sirt ağırisi cekiyorum bel fitigi baslangicimda var dusuk derece kifoz ve skolyozumda sadece egzersiz verdiler ne yapmam lazim sirt tomografimde cikanlar ne demek?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emre Yurdakul
Ortopedi ve Travmatoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Görüntüler üzerinde açısal ölçümler yapıldıktan sonra değerlendirebiliriz

11 Aralık 2020 15:54