29 Şubat 2020 22:29

Dizlerde ağrı yürürken topallama. Dizlerin ustune oturamama

Merhabalar 30 yasindayim iki dizimde de otururken yururken gibi basit seylerde bile agrilarim oluyor. Mr sonucumu yaziyorm İnceleme alanına giren osseöz yapıların bütünlük ve devamlılıklarında, kortikal ve meduller sinyal intensitelerinde anlamlı bir değişiklik saptanmamıştır. Eklem kıkırdak kalınlığı ve sinyal intensitesi korunmuş olarak izlenmektedir. Patella ve patellar tendon normal görünümdedir. Patellofemoral ve tibiofemoral eklem aralıklarında minimal sinovial sıvı artışı izlenmektedir. Bursalarda sıvı koleksiyonu gözlenmemiştir. Anterior ve posterior cruciate ligamentlerle, medial ve lateral collateral ligamentler devamlılıkları, formasyonları ve sinyal intensiteleri korunmuştur. Her iki menisküs ön ve arka boynuzlarıyla,korpuslarında dejeneratif değişiklik, yırtık görünümü izlenmemiştir. İnceleme alanına giren musküler yapılar sinyal intensiteleri, formasyonları korunmuş olup fasiyal planlar normal.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emre Yurdakul
Ortopedi ve Travmatoloji

Mrb geçmiş olsun öncelikle. Diz eklemi kemik eklem ve bağ yapılarının koordineli hareketi ile çalışmaktadır.Bu hareket sisteminde tüm bileşenler gerektiği esneklik ve kuvvet derecesinde çalışmaz ise diz ağrısı kaçınılmazdır. Diz rehabilitasyonu ve fonksiyonel değerlendirme için kliniğimize gelmeniz faydalı olacaktır.iyi günler

29 Şubat 2020 22:43