EB
Soru Sahibi
12 Ekim 2020 14:11

lütfen yanıt

Hocam merhaba 24 yıldır çalıştığım işyeri sahibim 78 yaşında ufak unutkanlıkları 2 sene önce başladı olaylar peş peşe çoğalınca nörolojiye gittik beyin mr çıktı bunama alzaymır dendi ama çokta açıklamayıaydınlatıcı yapamadıla mr sonucuna göre rica etsem nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olabilirmisiniz Bulgular :Her iki kapsula eksterna lokalizasyonunda kronik infarkta sekonder laküner ensefalomalazi izlenmektedir.Periventriküler alanda T2 A serilerde yaygın milimetrik hiperintens alanlar izlenmektedir (İskemik gliotik odak?).Serebral sulkuslarda genişleme mevcuttur.Septum nazide hafif derecede sağa deviasyon izlenmektedir.Sağ mastoid hücrelerde intensite artışı mevcuttur.Klivus, internal ve eksternal tabula ile diploea mesafesi normal sinyal intensitesine sahiptir.Her iki kapsula eksterna lokalizasyonunda kronik infarkta sekonder laküner ensefalomalazi izlenmektedir.Periventriküler alanda T2 A serilerde yaygın milimetrik hiperintens alanlar izlenmektedir (İskemik gliotik odak?).Serebral sulkuslarda genişleme mevcuttur.Septum nazide hafif derecede sağa deviasyon izlenmektedir.Sağ mastoid hücrelerde intensite artışı mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Hastanızın muayene olması gerekir. Mr incelemelerinde küçük damar tıkanıklığı tespit edilmiş. Nöropsikolojik muayenesi ve ileri tetkikleri sonuca göre tedavisi düzenlenir. Geçmiş olsun.

15 Ekim 2020 18:58