Çİ
Soru Sahibi
23 Haziran 2018 13:04

Liken planopilaris

Merhaba Hocam, Nasılsınız? İstanbul Avrupa yakasında yaşıyorum. Saçım ile alakalı olarak bir rahatsızlığım var. Liken planopilaris denen bir rahatsızlık bu konu da sizlere danışmak istiyorum. Bu rahatsızlığın tedavisi var mı? Saç kaydı kalıcı olarak durdurula biliyor mu? Kaybolan saçların tekrar gelme ihtimali nedir? Bu konuda sizlere danışmak istiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Liken planopilaris kalıcı tipte saç kaybına neden olan bir hastalıktır Klinik muayene ve gerekirse biyopsi ile hastalık aktivitesine göre lokal ve sistemik tedavi ile hastalık durdurulur. Psikosomatik hastalık olduğu için tekrarlayabilir bu edenle takip isteyen hastalıktır. Hastalık iyilsştikten sonra alopesik alanlara saç transplantasyonu yapılabilir

23 Haziran 2018 14:08