YB
Soru Sahibi
3 Ocak 2020 01:02

Lenf bezi büyümesi

Hocam merhaba. Ben 27 yaşındayım bundan 3 sene önce sağ koltukaltımda 1.5cm boyutlarında şişlik olmuştu ve sağ göğsümün yanında küçük bir zona çıkmıştı. Doktorum, şişliğin bu zonadan kaynaklandığını zamanla yok olacağını söylemişti. Ultrason sonuçlarında da iyi huylu (benign) olduğu yazıyordu. Fakat bu 3 sene zarfında şişlik küçülmekle birlikte tamamen yok olmadı. Şu an küçük bir nohut büyüklüğünde ve yanında daha küçük bir şişlik daha oluştu gibi geliyor (çok kaygan olduğu için ikinci şişlik konusunda yanılıyor da olabilirim). Ayrıca kolumu kıpırdattığımda koltukaltımda hafif bir ağrı oluyor. Sizce endişelenmem gereken bir durum olabilir mi? İyi huylu şişlikler zamanla kötüye dönüşebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Geçmiş olsun. Bahsettiginiz durum sık karşılaşılan bir hadisedir. Bazen enfeksiyonlar sırasında büyüyen lenf bezleri eski boyutlarına donmeyebilirler. Bu durum yeni bir ultrasonografi ile teyit edilebilir. Sağlıklı günler dilerim

12 Ocak 2020 11:56