ÇP
Soru Sahibi
29 Mart 2021 18:31

Kuyruk sokumu

Dr bey merhaba. Annem 59 yasinda 62 kilo(kalçası iri) torununu parka goturdugunde kaydıraga cikip 1kez kaydi. Onda da popo üstü kuma düştü. Suan popo ustu oturamiyor yan durmazsa acıdığını soyluyor. Bu sekil bir dusme ile kuyruk sokumunda kirik çıkık olabilir mi? Bir muddet oturma simidi kullansa faydali olur mu? Covid korkusundan hastaneye gitmek istemiyor çünkü. Tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nevzat Selim Gökay
Ortopedi ve Travmatoloji

Pelin Hanım kırık olsun olmasın kesinlikle uzun bir süre kuyruk sokumunu korumasını ve oturma simidi kullanmasını öneririm. Uzun süre devam eden ağrı durumlarında mutlaka bir Ortopedi uzmanına müracat ediniz. Geçmiş olsun

16 Haziran 2021 12:27