KE
Soru Sahibi
19 Mart 2013 11:15

KONDİL KIRIĞI

Öncelikle saygılarımı sunuyorum. Sayın Hocam; Bulunduğum yerde Çene cerrahisi yok. Bu yüzden Plastik cerrahiye gittim. Sorunum; aldığım bir darbe neticesi sol çene tarafımda tomoğrafi sonrası Kondil kırığı teşhisi kondu. Arch bar ile çenem sabitlendi ve tam 30 gün bu şekilde kaldı. Dün bu teller çıkartıldı fakat sonuç ile ilgili tetkik yapılmadan gönderildim. Şu anda kendimi kontol ediyorum ve çenemi eskisi gibi tam olarak açamıyorum. Kırık olan tarafım diğer tarafa oranla çok az açılıyor. Yani iki taraflı dengeli bir açılış yok. Bu bir aylık sabit kalması ile ilgili bir durum mudur, eski sağlığıma kavuşmam için tavsiyeleriniz nelerdir. Memur olduğum için daha fazla vakit kaybetmek de istemiyorum. Teller takılmadan önce çenemin sol tarafından kıt kıt sesler geliyordu, şu an bu sesler yok. Yani ek tomografi çekilmediği için kırığın kaynamış olduğunu bu şekilde tahmin ediyorum. Saygıdeğer Hocam! şimdiden cevabınız için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Özen Onur Doğan
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Erhan Bey, Osmaniye'ye en yakın cene cerrahisi birimi Adana'da. Çukurova Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Cerrahisi AD.'na müracaat ederek sorununuzu ve sorularınızı oradaki meslektaşlarımla paylaşabilirsiniz. Geçmiş olsun dileklerimle

22 Nisan 2013 15:33