AS
Soru Sahibi
8 Haziran 2009 20:28

Kolnskpi - Patoloji Rapormda (3 adet biopsi) : Mikroskopik Bulgular: Kesitl

Kolnskpi - Patoloji Rapormda (3 adet biopsi) : Mikroskopik Bulgular: Kesitlerde yüzeyde villuslarda kalınlaşma ile lamina propriada belirgin ödem ile çok sayıda aozinofil lökositler, nötrofil lökositler, plazma hücreleri ile lenfositlerden oluşan iltihabi infiltrasyon, lenfoid agregatlar ve submukozada lenfanjiektazi izlenmektedir. Pat. Tanı: Terminal ileum; kolonoskopik biopsi; Aktif Kronik İleit Mukozal Eozinofili (Lamina propriada eozinofil lökosit infiltrasyonu) Neyim var acaba? Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Boray Erdinç
Dahiliye - İç Hastalıkları

Crohn hastalığı olabilir. Benzeri bir çok durum da söz konusu olabilir. Klinik tabloyu bilen doktorunuzla görüşün, önerdiği tedaviyi kullanın ve takibinden çıkmayın.

11 Haziran 2009 22:11