AN
Soru Sahibi
9 Haziran 2009 14:49

iyi günler doktor bey, annem sol kolundan senelerdir rahatsız. kolunda şişm

iyi günler doktor bey, annem sol kolundan senelerdir rahatsız. kolunda şişme morluk oluyo.odun gibi sertleşiyo, önceden zorladığı zamanlar oluyodu ama zaman çektikçe çok fazla zorlamasada yine olmaya başladı. bi çok doktora gittik. damar tıkanıklığı var dendi. kan aldılar. biraz rahatlamıştı . bir iki ay sonra yine devam etti. ne önerirsiniz.ilginize teşekküler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Boray Erdinç
Dahiliye - İç Hastalıkları

sadece sol kolunda oluyorsa oranın damar veya kas sistemine ait bir rahatsızlıktır. ya bir toplar damar tıkanıklığı ya da kaslarda bir hasar mevcuttur. eğer doppler tetkiki yapılıp bir şey bulunmadıysa bir de ortopediye gözükmenizi öneririm.

11 Haziran 2009 22:05