AA
Soru Sahibi
10 Haziran 2009 15:41

Hocam merhaba geçen hafta 3 gün aralıklı şiddetli midemde kasılmalar,ağrı v

Hocam merhaba geçen hafta 3 gün aralıklı şiddetli midemde kasılmalar,ağrı ve yanma oldu.biraz stresli bir zamanımdı.bu gece de çok şiddetli mide bulantısıyla uyandım,hem tuvalete çıktım hem de çok fazla istifra ettim 2 kere.sanki midem de çıkacak gibi oldu.sonrasındada çok şiddetli midem ağrıdı.acile gittik,ağrı kesici yapıldı,biraz rahatlatttı ama gelince tekrar kustum.çok hafif ishal durumum vardı.daha önceden bir mide problemim yok.şimdi de hafif bulantı ve ağrı var.ne olabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Boray Erdinç
Dahiliye - İç Hastalıkları

3 gün içerisinde olup daha sonra olmadıysa mikrobik de olabilir strese bağlı da olabilir. şikayet sürüyorsa dışkı tetkiki ve kan tetkiklerinin yapılması gerekir. eğer şikayetiniz tekrarlamazsa üzerinde durmayın. tekrarlarsa bir iç hastalıkları uzmanına başvurun.

11 Haziran 2009 22:08