TM
Soru Sahibi
4 Temmuz 2021 01:36

Kırık ayağın ile ne zaman yürünmeye başlanır

Merhaba,bir buçuk ay önce tibia ve fibula kemiklerim trafik kazasında kırıldı ve tibia kemiğime platin takıldı. Doktorum bir kaç gün önce yürümeye başlayacağımı ve yavaştan değnekleri bırakmam gerektiğini söyledi. Ayağıma alçı yapılmadı sadece platin konuldu 8 tane vida yaptılar. Size sorum şu an ayağıma basmam normal mi ayağım yanlış tutar mı ve de fibula kemiğim biraz yamuk bir şekilde tutuyor gibi gözüküyor röntgen de sizce bir sorun teşkil eder mi. 17 yaşındayım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Rafet Can
Ortopedi ve Travmatoloji

Poliklinik muayenesi ve röntgen uygunsa 6-8 haftada yük verdiririz genelde. Ameliyatınızı yapan hekiminize güvenin size kılavuzluk edecektir

23 Temmuz 2021 08:49