DS
Soru Sahibi
21 Mayıs 2013 11:58

kilo problemi

hocam ben 1,60 boyunda 76 kilodayım biraz dikkat ediyor .diyet yapıyorum 3-5 kilo veriyorum fakat kansızlığım var sürekli demir depolarım boş diyorlar kan ilacı kullanıyorum tekrar aşırı kilo alıyorum bırakınca sürekli halsizim başım dönüyor tansiyonum düşüyor ilaç kullansamda hiç kansızlığımın tam anlamıyla düzeldiğini görmedim yaklaşık 2 ay önce boğazımdan ultrason çektirdim nükleer tıba gittim ve orda hashimato troiditi olduğunu ve 6 ay sonra tahlil ve ultrasonumla tekrar kontrole çağırdılar ilaç vermediler sonuçlaım şöylegland boyutları: sağlob:17x16 mm(A-Px transvers)sol lob:17x15 mm isthmus2.8mm olarak ölçülmüştür. gland boyutları ve isthmus kalınlığı normal sınırlarda TSH 1.15 FREE T4 0.82 FREE T3 3.13 ANTİ TPO 201.9 ANTİ TİROGLOBİLİN 72.7 HOCAM İLAÇ TEDAVİSİ GEREKİRMİ BU SONUÇLARI SİZ NASIL DEĞERLENDİRİRSİNİZ acab sürekli kilo almamın sebebi bunlarmı nasıl bir diyet tavsiye edersiniz hangi hastanede görev yapıyorsunuz iletişim için bir numara verebilirmisiniz. şimdiden teşekkür

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet kesinlikle diyetisyen ve dahiliye uzmaninin beraber goturmesi gereken bir durum.hasta gorulmeden bir tavsiyede bulunmak yanlis olur. Cumartesi gunu randevu almadan alman galata Polikliniği ne gelirseniz saat 10.00 ve 13.00 arasi sekreterlere benim gonderdigimi soylerseniz yardimci olurum.telefonumuz *** *** ** 97.gorusmek dilegiyle

21 Mayıs 2013 12:32