KG
Soru Sahibi
7 Eylül 2021 00:02

Kasık ağrısı

Merhaba hocam benim sağ ve sol bacak arasında kasık bölgemde bir haftadir baskı ve ağrı var birde karın bölgesinin genital bölgeye yakın olan kısmında sebebi ne olabilir ve oralarda soğukluk hissediyorum hocam buz gibi sanki enfeksiyon yada başka birlerden mi kaynaklı nasıl geçer 23 yaşındayım bakireyim hocam bi birlikteliğim yok kimseyle

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir cümlelik bilgiyle dijital ortamda tanı koymak olanaksız. Çok farklı nedenle olabilir. İmkanınız varsa gelin bizzat değerlendireyim. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

7 Eylül 2021 13:30
KG
Soru Sahibi

Hocam benim psikolojim bozulmuş durumda adetliyken duştayken kızlık zarı olan bölgemi temzliyordum kaygan olduğu için elim kaydı içine tırnağım da uzundu vajianaya parmağımın girdiğini hissetmedim ama sanki o esnada tırnağım bi yere değdi gibi böyle iğne batması gibi hemen geçti çizdi mi bi yeri, içeri ucu azıcık girip öylemi oldu yoksa vajğna girişinde mi tırnak uzunluğundan dolayı anlamadım bir hafta kasık ağrım oldu kan geldiyse de anlamadım adet olduğum için hocam bozulmuşmudur kızlık zarının olduğu kısım da da hocam ıkınınca girişin arkasın da kalın bir et parçası var orayı kapatan ıkının Ca öne geliyor çok önde. delik filan göremiyorum kızlık hemen bozulur mu çok önde oldupu için birde kızlık herkes de mi 1.5 içerde yoksa 1 cm içeri de olan da varmı çok korkuyorum doktorada gidemem parmakla kolayca bozuluyormuş:( parmağı mı 3 4 cm sokma gibi bi durumum olmadı ama 1 2 cm girip yanlışlıkla. Bozulduysa evlenince kan gelmezse çok korkuyorum

13 Eylül 2021 00:03
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayaliniz çok geniş. Psikolojik destek almanız da uygun olur. Anlattığınız şekilde himenin açılmış olma olasılığı sıfırdır. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR - - Kızlık zarı (himen) vajina girişinden 1.5-2 cm. derinde bulunan, zar gibi çok ince ve kolay yırtılan bir doku değil, normal bir deri parçasıdır. Vajina içine cinsel ilişki veya penis benzeri sert bir cisimle girilmedikçe açılmaz. Sürtünme, mastürbasyon, bastırma, parmak ucu, dar giysiler, bisikletten düşme, kapı tokmağına çarpma, aynayla cinsel organları incelemeye çalışırken, önden arkadan üstten baskı uygulama gibi gerekçelerle kızlık zarının açılabildiğini düşünmek en azından saflıktır. Vajinal ilişki ile ilk açıldığında (geniş açıklığı olan, esnek, sadece vajinal doğumda açılan yapıda kızlık zarınız yoksa) kanar ve canınızı acıtır, aynen her hangi bir yerinizi kestiğiniz zamanki gibi.. Dışarıdan bakarak kendi kızlık zarınızı görmeniz mümkün değildir. Bu arada vajinal, oral, anal, her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz. Ayrıca benzer konularda sorulmuş yüzlerce sorunun cevaplarını arşivden de okuyabilirsiniz.

13 Eylül 2021 12:43
KG
Soru Sahibi

Hocam peki vajina kaygan olduğu için parmak kolayca girmez mi girse bile bu yine hissedilir mi yoksa kişi kayganlaştığı için hissetmez mi çoğu kişi adetliyken ve mast yaparken vajina kayganlaştığı için parmağının girdiğini ve bunu hissetmediğini söylemiş bu mümkün mü?

20 Eylül 2021 00:13
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Önceki mesajımı tekrar ve anlayarak okuyunuz ve psikolojik destek alınız.

20 Eylül 2021 18:33
KG
Soru Sahibi

Hocam bu soruyu bilgi almak için soruyorum peki kızlık zarı nasıl bozulur hocam cinsel ilişki dışında parmakla vajina girişine yapılan baskı ile bozuşmaz sanırım makalenizden anladığım kadarıyla peki ne şekilde bozulur parmak ucu da bozmaz diyorsunuz girse bile lütfen hocam bu son sorum ne şekilde bozulur merak ediyorum açıklayıcı bir cevap verirseniz çok sevinirim

24 Eylül 2021 12:42
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Anlayana kadar tekrar tekrar okuyup hala anlamıyorsanız, psikolojik destek almayı deneyin. Tekrar soru sormanız halinde cevap alamayacaksızın.

25 Eylül 2021 22:34
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Anlayana kadar tekrar tekrar okuyup hala anlamıyorsanız, psikolojik destek almayı deneyin. Tekrar soru sormanız halinde cevap alamayacaksınız.

25 Eylül 2021 22:34
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8552 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Duphaston kullanımı Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Eylem Odacilar
Op. Dr. Eylem Odacilar Kadın Hastalıkları ve Doğum
Dr. Tevfik Göktürk
Dr. Tevfik Göktürk Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ayşenur Bağdatlı
Op. Dr. Ayşenur Bağdatlı Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doç. Dr. Taha Takmaz
Doç. Dr. Taha Takmaz Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Bircan Yıldırım Baydemir
Op. Dr. Bircan Yıldırım Baydemir Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube