9 Mayıs 2021 15:06

Karaciğer tomografi

Merhaba hocam annem 54 yaşında Demir eksikliği nedeniyle oral konsantrasyonlu tüm batın BT çekildi. Karaciğer uzun aksı 172 mm ölçülmüş olup artmıştır. Konturleri ve parankim görünümü normaldir. Karaciğer kubbe düzeyinde segment 7 hizasında yaklaşık olarak 24 mm çapta olmak üzere hafif hipodens ortalama 26 HU dansitede yer kaplayan görünüm izlenmektedir. Karaciğer sağ lop segment 7-6 düzeyinde yaklaşık olarak 8 mm çapta sıvı dansitesinde kistik görünüm izlendi. Bu sonuçlar kötü müdür hocam. MRG çekildi ama sonuçlar henüz çıkmadı. Teşekkür ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Turhal
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Her iki bulgu da selim bir oluşuma işaret ediyor ancak teyit etmek adına MR istenmesi uygun olmuş, geçmiş olsun Çiğdem Hanım

9 Mayıs 2021 15:37