lb
Soru Sahibi
30 Mart 2019 01:12

kan tahlili

Benim TSH değerim 12,46 ulU/ml çıktı.şok oldum.5 ay önce 4 idi.serbest t4 0,77 ,ferritin 13 ,d vitamini 200 çıktı.son 5 aydır gaps diyetini uyguluyorum.her gün aynı şeyleri yiyiyorum.çiğ fıstık,peynir,zeytin,kemik suyu,sebze turşusu(karnabahar,lahana,brokoli,havuç turşuları),yoğurt,sarmısak,tereyağ,iyot(lugol solusyon),türk kahvesi,d vitamini,k2 vitamini ,b12 vitamini,koenzim qh,omega 3 yiyip içiyorum.turşu suyunu bol bol içiyorum.iyot fazla kullanıyorum.aynı zamanda leponex ilacı içiyorum.tsh tahlilini yaptırmadan 6-8gün önceleri sarı kantaron ve az miktarda prozac kullanmıştım. Ben Allah nasip ederse bir doktora gideceğim ama randevum gelene kadar ne yapmalıyım?bilgi verirseniz sevinirim .ilaç kullanmadan tedavi olmak istiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Bu değer hipotiroidi tablosu, muhtemelen bir tiroitit geçiriyorsunuz. Ayrıca D vitamin Toksisitesi olmuş, acilen bir endokrin uzmanına başvurmanız uygun olur.

30 Mart 2019 01:16