an
Soru Sahibi
1 Mart 2017 16:36

kan pıhtılaşma

merhaba dr bey daha önce düşük yaptım şimdi aşılama yapılacak yapılmadan test sonuçlarıma bakıldı sonuçlar şu şekilde faktör ıı(g*** *** **a) mutasyon saptanmamış faktör V (g1691a,leiden) mutasyon saptanmamıştır. faktör V(1299) mutasyon saptanmamıştır. Mthfr(c677t)mutasyon saptandı. Mthfr(a1298c)mutasyon saptandı. PaI-1 4g/5g mutasyon saptanmıştır. G6pdh(internal kontrol) amplifikasyon gerçekleşti. tanı: ön tanı : 174 Arteriyel embolizm ve tromboz sonuçlarım dr bey iş yerinden izin alıp gidemedim sonucu görüşmeye bana yardımcı olurmusunuz bunlar nedemek? gebelikte sıkıntı olurmu? şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, mthfr mutasyonları için gebelik öncesinde folik asit kullanmanız gerekir bunun dışında gebelik kaybı (düşüklerle ilişkisi daha sınırlıdır). Saygılar

2 Mart 2017 15:39