UF
Soru Sahibi
26 Nisan 2024 13:49

Kalp krizi

26 yaşındayım adım Furkan öncelikle merhaba yaklaşık 14 yıldır antidepresan tedavisi kullaniyorum fakat son zamanlarda düzensiz kullanmaya başladım.Dun yaşadığım olaydan ötürü panik atak krizi geçirdim ve triyajda 170 leri gördü nabizim ..çenem boynum kollarım karincalanip uyusmaya basladi.3 yıldır da panik atak hastasıyım.Bu normal geçirdiğim ataklara benzemiyor diye düşünüyorum.Yaklasik 4 5 aydır kendimi kötü hissetmedigim zamanlarda da dahil sol koltuk altımdan göğsüme birleşen kısım batma yapıyor. Dideral kullaniyordum fakat psikiyatristin demesiyle bıraktım.Su an elimde var yarım tane aldım .Herhangi bir sıkıntı oluşturur mu?Daha önce hiç kardiyoloji ,kalp damar cerrahisi gibi bölüme gitmedim.Dun yaşamış olduğum olay kalp krizi miydi merak ediyorum ?kan degerlerimi atacagim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, ritim bozukluğu yada panik atak nöbeti bu duruma yol açmış olabilir, kalp krizi için acilde değerlendirme yapılmıştır öyle bir durumda taburcu etmezler sizi zaten. Yine de bir kardiyoloji muayenesi olun daha önce görünmediyseniz.

27 Nisan 2024 12:34