19 Ekim 2021 12:05

Kalp damar

Merhaba hocam nasılsınız iyisinizdir inşallah benim annem kan tahlili yapti crp kısmında sonuç 14.1 referans değeri 1 -5 yazıyor kötü mü bu değer kötüyse ne gibi önlemler alınmalı teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Şahin Bozok
Kalp Damar Cerrahisi

Çok tşk ederim. CRP vucutta enfeksiyon / inflamasyon göstergelerinden biri olarak kabul edilebilir.Ancak tek başına bir şey ifade etmez mutlaka diğer testler ve klinik durum ile değerlendirmek gerekir. . Bu yüzden enfeksiyon , romatolojik durumlar vb belirtileri /varlığı açısından değerlendirmek gerekebillr. Hastanın şikayeti var ise bu konular ile ilgili bir hekime danışmanız uygun olacaktır. Saygılarımla

21 Ekim 2021 13:22