ys
Soru Sahibi
15 Temmuz 2014 05:25

kafamda çok şiddetli bir ağrıdan sonra, şiddetli uyuşmalar oluyor.

Efendim iyi günler. Ben bir gün sabah uyandığımda kafamıon üst kısmında çok şiddetli bir ağrı başladı. Çok şaşırdım hayatımda ilk kez başım ağrıyordu. eczanaden fevadol alıp yuttum fakat akşam kafam çok garipleşti sanki bilincim gidiyordu çok garip hissediyordum. Ve ardından birden o ağrıyan yer uyuştu ve ağrı biraz hafifledi fakat hâlâ ağrıyordu tahammül edemiyordum artık. 1 ay ağrıya dayandım ailem beni hastaneye götürmedi ben de kendim gidemiyordum çok zor durumda kaldım, nihayetinde hastaneye gittik fakat kafam normal çıktı, kan testimde normal çıktı. sinüzüt değilmiş, migren değilmiş. Doktorum relaxon antibiyotik ve b12 vitamini verdi ve iğne vuruldum. Çok şükür biraz hafifledi fakat dün, bu seferde aynı şiddetli ağrı kafamın arkasında başlayıp akşama aynı şekilde şiddetli bir biçimde uyuştu. artık kafamın hiç bir yerini hissetmiyorum efendim, ilacı 5 gündür yutuyorum fakat fazla bir yararı olmuyor. Bunun nedeni ne olabilir sizce, çok zor durumda kaldım efendim ağrıya tahammül edemiyorum ailemde hapları yutmaktan başka, doktorumla görüşmeme bile müsade etmiyor. ÇOk zor durumda kaldım, bu illet ağrının nedeni ne olabilir acaba efendim? çok teşekkürler.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Sadece bu bilgilerle sizdeki rahatsızlığın ne olduğunu söylemek mümkün değil. Bunun için öncelikli olarak yakınmalarınızın detaylı bir şekilde değerlendirilmesi, muayenenizin yapılması ve gerekirse tetkikler ile sonuca gidilmesi gerekir. Bu nedenle öncelikli olarak sizin bulunduğunuz yerdeki bir üniversite hastanesi Nöroloji uzmanına muayene olmanız gerekir. Sanırım beyin MRI çekilmiştir. Geçmiş olsun

15 Temmuz 2014 11:34
ys
Soru Sahibi

Erdal Hocam, tekrar meraba son bir şey daha sormak istiyorum. Babamda hastalığımın aynı belirtileri ortaya çıktı. Sizce bu bir virüsten kaynaklı olabilirmi ? mahallede grip salgını var. Bu şiddetli ağrıya neden olabilecek başka bir şey aklıma gelmiyor çünkü. Dediğim gibi, başka uzmana gitme şansım yok malesef. Ailem izin vermiyor. Teşekkürler. Birde, relaxon anti-biyotiğini içince ağrılarım günden güne hafiflemeye başladı. Bu durum, bu hastalığın virüsten kaynaklandığını ispatlarmı acaba? Çünkü bende ki belirtileri az da olsa gösteren kişilere rastladım, sanırım bu duruma bir virüs neden oluyor.

17 Temmuz 2014 00:34
Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Enfeksiyon hastalıkları da baş ağrısı yapabilir. Ancak bunu diyebilmek için size daha önce yazdıklarımı yerine getirmeniz gerekir.

17 Temmuz 2014 15:46
Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Doç. Dr. Erdal Eroğlu Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Yazar toplam 378 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
saniyelik ağrı Doç. Dr. Erdal Eroğlu
el titremesi Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Topamax ilaci Doç. Dr. Erdal Eroğlu
Klinik Nörofizyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Doç. Dr. Nimet Dörtcan Klinik Nörofizyoloji
Uzm. Dr. Atilla Kara Klinik Nörofizyoloji
Doç. Dr. Nalan Kayrak Klinik Nörofizyoloji
Dr. Hüseyin Tuğrul Atasoy Klinik Nörofizyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube