11 Ağustos 2021 22:14

Dideral tansiyonumu düşürdü

Migren tedavisi için dideral kullandım 1 ay boyunca tansiyonum normalde hafif düşüktü 10/6 9/6 gibi ilacı kullandıktan sonra 7/4 8/5 değerlerini görmeye başladım baygınlık hissiyatı baş dönmesi yaşamaya başladım ilacı kestim. Doktora gitmeme gerek var mı tansiyonum normale hemen döner mi yoksa kalıcı düşüklük yapmış olabilir mi ilaç? (Yakın zamanda başka doktora gittim sibelium verdi bu da tansiyonu düşüren bir ilaç mıdır kullanabilir miyim?) Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nimet Dörtcan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Merhabalar Dideral kalp ritminiz azaltabilir ya da tansiyonunuzu düşürebilir. Bırakmanız doğru olmuş İlaç kullanmadığınızda tansiyonunuz normale döner merak etmeyin. Sibelium tansiyon düşürmez, iştah açabilir. Geçmiş olsun

25 Ağustos 2021 16:34