ko
Soru Sahibi
3 Mayıs 2021 00:43

inmemiş testis

mrb hocam bebegimiz 1 aylıkken testisleri karın içinde dendi ultrasonda.2.ayda tekrar takip için baktırdık gene karın içindeydi.şuan 7 aylık olmak üzere testisleri ultrasonda görünmedi.endokrin uzmanı Çeşitli testler yaptırdık normal bir tek genetik tahlili bekliyoruz.bebegimiz d zamanında 2.250gr dogdu 1 ay yogun bakımda kaldı.şuan 6.300 kg ne yapmalıyız.hatayda yaşıyoruz saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Testislerin karın içinde olması ya da ultrasonda görülememesi durumunda yapılması gereken, laparoskopi denilen yöntemle kapalı olarak karın içine girip bakmaktır Hem kesin olarak testislerin olup/olmadığı anlaşılır, hem de testis varsa aynı sırada indirilebilir

3 Mayıs 2021 06:20

Merhaba Testislerin karın içinde olması ya da ultrasonda görülememesi durumunda yapılması gereken, laparoskopi denilen yöntemle kapalı olarak karın içine girip bakmaktır Hem kesin olarak testislerin olup/olmadığı anlaşılır, hem de testis varsa aynı sırada indirilebilir

3 Mayıs 2021 06:21