Yd
Soru Sahibi
15 Nisan 2021 02:26

inmemis testis

hocam oglum 6 aylikken inmemiş testis ameliyati oldu. indirilen testis boyut olarak digerinin yarısı kadarmis. ameliyati yapan doktor testisin hafif yumuşak oldugunu ve kanlanmasinin normale yakın olduğunu söyledi. hocam bundan sonra o testisin buyumesi ve canlılığı nasıl olur. ilerde sperm ve hormon üretir mi.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Maalesef bu konuda çok kesin bir yorum yapmam güç Eğer dopler ultrasonda indirilen testisin kanlanması ile ilgili bir sorun yoksa, belki tam olmasa da, hormon ve meni hücresi üretme görevini sürdürecektir.

15 Nisan 2021 07:12
Yd
Soru Sahibi

hocam oğlum 6 aylikken inmemiş sol testis ameliyati olmuştu. ameliyat öncesi sağ testis normal ekoda homojen konturlari düzgün 17x13x8.8 olarak ölçüldü. sol testis ekosu saga oranla daha düşük ve heterojen 15x10x7.4 olarak ölçüldü. her iki testisin kanlanmasi muspettir. ameliyat sonrası sağ testis 19x12x7 normal ekoda homojen. sol testis 15x8x7 saga oranla daha düşük ekoda ve heterojen. her iki testisin kanlanmasi normal olarak ölçüldü. normal olan sağ testis boyutlarında da küçülme gözüküyor acaba ultrason cihazına göre değerlerde değişiklik olur mu yoksa normal olan testisin boyutu neden küçülmüş olabilir. hocam ayrıca indirilen son testisin kanlanmasi normal olduğu için ilerde büyüme olur mu. yoksa hep aynı mı kalır

1 Nisan 2022 09:36

Normal olan testiste boyut küçülmesi beklenmez Muhtemelen ölçümsek farklılığa bağlıdır. Geçmiş olsun

1 Nisan 2022 11:56