Yb
Soru Sahibi
5 Temmuz 2014 12:40

ilaç ve oruç

merhaba 6 aydır aknetrent ve benzeri ilaçlar kullandım bu son ayım günde 2 tane toplam 40 mg alıyorum dudaklarımdan ziyade burnumda hafif kanamaya başladı bu ilacı kullanırken oruç tutmakta sakınca olur mu?

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba İlacı alırken oruç tutabilirsiniz ancak tek sıkıntı susuz kalmanız olacağı için orucu açtıktan sonra sık sık su için. Ben böyle zamanlarda ilacın dozunu yarıya indiriyorum. Günde 20 mgr alabilirsiniz. Ancak yine de bu durumu siz kendi doktorunuza danışın. Geçmiş olsun

8 Temmuz 2014 14:51
Uzm. Dr. Vildan Şengöz
Uzm. Dr. Vildan Şengöz Dermatoloji

Yazar toplam 401 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
sivilce izleri Uzm. Dr. Vildan Şengöz
İnatçı seboreik dermatit Uzm. Dr. Vildan Şengöz
saçta kepek Uzm. Dr. Vildan Şengöz
dudak renginde değişiklik Uzm. Dr. Vildan Şengöz
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Şebnem Utku Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube