sb
Soru Sahibi
1 Eylül 2014 00:17

yüzümde sivilce ile beraber çukur ve lekeler var ne yapmalıyım ?

Merhaba hocam ben 21yaşındayım ve akne problemi yaşıyorum. Ayrıca yüzümde çok fazla leke ve çukurlaşma var özellikle yanaklarımda .Gittiğim doktorlar genelde roaccutane tedavisi öneriyor ama roaccutanenin ciltteki çukur ve lekeleri arttırdığını duydum. Bundan dolayı bu ilacı kullanmaya korkuyorum.Siz bu tedavi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Roaccutane leke ve çukurlara iyi mi gelir yoksa arttırı mı onları ?

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhaba Başak, Roaccutane senin aknelerin iz ve çukur bırakmaya meyilli ise doktor tarafından başlanır. Bu ilacı kullanman tam tersine sana en iyi gelecek tedavidir. Ancak burada kritik nokta senin cilt ve vücut yapın için hangi dozun uygun olduğuna karar vermektir. Bunu da cilt doktorun yapar. İçin rahat olsun. Doktoruna güven. Geçmiş olsun.

1 Eylül 2014 19:36
Uzm. Dr. Vildan Şengöz
Uzm. Dr. Vildan Şengöz Dermatoloji

Yazar toplam 401 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
sivilce izleri Uzm. Dr. Vildan Şengöz
İnatçı seboreik dermatit Uzm. Dr. Vildan Şengöz
saçta kepek Uzm. Dr. Vildan Şengöz
dudak renginde değişiklik Uzm. Dr. Vildan Şengöz
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Cüneyt Kara Dermatoloji
Doç. Dr. Okan Aksoy Dermatoloji
Uzm. Dr. Pınar Koç Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube