ah
Soru Sahibi
15 Ağustos 2016 12:06

iktiyozis hk.

merhabalar ; ihtiyosıs hastasıyım ilerde cocuk yapmayı düşünüğümde cocuklarıma geçme durumu soz konusumudur .evlilik hayatımı etkiler mi bu hastalık ? teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Ichtiosis genetik geçişli bir hastalık olup değişik tipleri mevcuttur, ayrıca çok sayıda ve farklı genler ve kalıtım kalıpları söz konusudur. Çocuğunuza geçiş riski öncelikle sizde genetik mutasyon analizini takiben minimalize edilebilir. Bulunduğunuz şehirde bir genetik uzmanına başvurursanız genetik test ve genetik danışmanlık için size yol haritası çizecek veya yönlendirecektir. Saygılar Dr Volkan Baltacı

22 Ağustos 2016 18:57