16 Ağustos 2011 00:47

hocam yaklaşık gecen seneden beri mide şikayetlerim vardı.şevket yılmaza cı

hocam yaklaşık gecen seneden beri mide şikayetlerim vardı.şevket yılmaza cıktım bana üstabdomen tomografi cekildi sonuç ise bu mide gıda artıklarıile dolu olupmide özefagogastrik bileşkede,kücük kurvaturdüzeyindeve antroplorik bölgedemuhtemelen cekım esnasındaki kontraksiyona sekonderolduğu düşünülen duvar kalınlaşmaları izlenmektedir.malignite şüphesi var iseendoskopik inceleme önerilir renal düzeydesol paraaortik alanda yıne renal düzeydemezenterik yaglı planlaricerindemilimetrik boyutlardalenf nodları izlenmiştir..hocam şikayetlerim ise midede gaz sıkışması nefes darlıgına varana kadar sıkıştırma kalpde ritm bozuklugu yapıyor ishal ve kusma da vardı..gaz atamayınca baya bi sıkıştırma yapıyor sigara kulanyodum ama şimdi aklıma bile gelmiyo hazımsızlıkda vardı...endoskopi yapılacak sonuc alabilirmiyim ..ne önerebilirsiniz.cevaplarsanız sevinirim iyi akşamlar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Meriç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

sözü edilen bulgular ile endoskopik inceleme yapılması gereklidir. ciddi bir durum çıkma olasılığı çok yüksek olmasa da emin olmak lazım.

16 Ağustos 2011 08:48