SP
Soru Sahibi
1 Mart 2011 18:34

hocam tahlillerimi doktoruma gösterdim herşeyin normal olduğunu söyledi.fak

hocam tahlillerimi doktoruma gösterdim herşeyin normal olduğunu söyledi.fakat intrnetten araştırdığımda daha farklı şeyler karşıma çıktı.semen analiz raporumu yazıyorum birde siz yorumlarmsınz VOLÜM:4CC PH:7,5 SAYI:106MİL/ML TOTAL SAYI:(MİL/ML)*** *** ** TOTAL MOTİLİTE% 34 PROGRESİF HAREKET(+4) 12 YAVAŞ HAREKET(+3) 12 YERİNDE HAREKET(+2) 10 HAREKETSİZ (+1) 66 TPMSS:*** *** ** YORUM OLARAKTA;TERATOSPERM NORMAL MORFOLOJİ 2 BAŞ ANOMALİSİ:72 BOYUN ANOMALİSİ :20 KUYRUK ANOMALİLERİ:6

1 cevap
Cevaplar (1)

İYİ GÜNLER. SPERMİYOGRAM SONUÇLARINIZDA SPERM SAYISI NORMAL GİBİ GÖRÜNMEKLE BİRLİKTE HAREKET VE YAPI BOZUKLUĞU BARİZ BİR ŞEKİLDE GÖRÜLMEKTEDİR. İLERİ TETKİK GEREKTİREN BU DURUM İÇİN, ÜROLOJİK DEĞERLENDİRME YAPILMASINI TAVSİYE EDEBİLİRİM. DR. NECMETTİN ATSÜ

3 Mart 2011 11:20