BB
Soru Sahibi
17 Eylül 2021 01:09

Hocam cok önemli

Hocam merhabalar ben sevgilimle surtunme yoluyla bir iliski yasadim fakat ustune bosalma olmadi uzerimde baksır vardı sonrasında temizlendikten sonra bi yarim saat sonra tekrar iç çamaşırlarımız olmadan surtunduk 10 dk surdu pesimin ucu vajinaya temans etti acaba sperm kalintilari kalmismidir penisimin ucunda hamilelik ihtimali varmıdır acaba ve bu olay onun adet döngüsüne 1 hafta kala oldu ama adet dongusunden bir gun gecti hala olmadı biraz düzensiz döngüsü var

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR – Erkeğin boşalmış ya da boşalmamış olmasına bakılmaksızın, vajinal cinsel ilişki (vajinal seks – penisin vajina içine boylu boyunca girmesi) dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

19 Eylül 2021 20:58