ÖE
Soru Sahibi
29 Ağustos 2011 00:03

Hocam benim 4 aylk bebeğim var hala gaz şikayetleri var.Bazen günde bir kak

Hocam benim 4 aylk bebeğim var hala gaz şikayetleri var.Bazen günde bir kaka yapıyor sadece anne sütü aldı ve almaya devam ediyor.Maflor kullanılır mı kullanılrsa ne kadar kullanılabilir, önerdiğiniz başka bir şey varmı? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Emel hanım, gerçekten de bazı bebeklerin gaz sorunu uzayabiliyor. Bu bazen de emzirme tekniğiyle ilgili bazı özelliklerden kaynaklanabiliyor. Ancak bebeğiniz ayına göre kilosu ve haftalık tartı alımları normal gidiyorsa bu sizi endişelendirmesin. Maflor, bağırsak bakterilerini olumlu yönde etkileyecek bir probiyotik toz olduğundan kullanılmasında bir sakınca yoktur. Sadece anne sütü aldığına göre 15-20 ml gibi bir miktar anne sütü sağarak mafloru bununla karıştırıp kaşık kaşık verebilirsiniz. Bebeğiniz için 5 saşelik bir kutuyu bitene dek kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

3 Eylül 2011 15:24