EY
Soru Sahibi
29 Nisan 2020 01:43

Hipotroidi mi?

Hocam iyi günler yaşım 19 bundan 2 ay önce bir kan testi yaptırdım TSH değerim 4.85 ÇIKTI aile hekimim hipotroidi var dedi sende ayrıca B12 değerim 220 kendimi sürekli yorgun ve bitkin hissediyorum unutkanlığım var hafızam zayıfladı üniversite sınavına hazırlanıyorum beni ciddi şekilde etkiliyor bu durumlar ayrıca geçen sene de demir değerim 11 e kadar düşmüştü bu saydığım belirtilerin bunlarla Bi ilişkisi olabilirmi ayrıca annemde tiroid hastası Şimdiden Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Tek başına TSH bakarak tiroid hastalıkları hakkında tanı konması doğru değildir. Tüm tiroid hormon profili ve tiroid bezi ultrasonu ile durumunuz belli olacaktır. İyi günler

19 Mayıs 2020 15:04