ÖN
Soru Sahibi
26 Eylül 2011 01:42

hipotiroidi

merabalar.. ben 25 yaşındayım 2 sene önce zehirli guatrım vardı ameliyat oldum.. ameliyattan sonra levotiron kullanmaya başladım.. yazın bi ay kadar bıraktım kullanmadım, geçen hafta tahlil yaptırdırm. tsh değerlerim çok yüksek çıktı.. *** *** ** gibi bişeydi.. bu durumda levotiron kullanmaya devam etmelimiyim ?? bide internette miksedama koması diye bişey okudum, bu beni baya bi korkuttu, bu durumda öle bişi olması mümkünmü ?? kendimi çok yorgun ve bitkin hissediyorum, ve tansiyonumda düşüyo.. bunların sebebi bu olabilirmi ? teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, Tiroit bezinin tam olarak alınması durumunda ömür boyu size verilen ilacı kullanmanız gerekir.Kullanmazsanız hipotiroidi tablosu gelişir ve bir süre sonra tedavi edilemeyen sorunlarla karşılaşırsınız.Bir an önce bir endokrinologa gitmenizi öneririm. Saygılarımla.

2 Ekim 2011 16:26