AE
Soru Sahibi
25 Aralık 2019 22:28

hemorrhoid ameliyatı

merhaba ben 27 gün önce hemoroid ameliyatı olmuştum. Hiç şişlik Vs yokken ameliyattan 10 gün sonra kontrole gittim. muayene yaptıktan sonra Doktor gayet hızlı iyileşiyor dedi ve fitil ve nitro gliserin li krem yazdı. akşamında eve geldiğimde bir şişlik olduğunu fark ettim aradan 2 hafta geçmesine rağmen bu şişlik devam ediyor ve tuvalet sonrası bazen olmasada ağrılar devam ediyor. ameliyat da patoloji raporuna göre 2 adet parça alındığı gözüküyor. bu makatta ki şişlik hemoroid tekrarı mıdır acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Geçmiş olsun. Hangi yöntemle ameliyat olduğunuzu bilmemekle beraber ameliyattan bir süre sonra ödem ve şişlik belirmesi normaldir. Doktorunuzun verdiği tedaviyi uygulamanizi öneririm. Bir süre sonra şişliklerin geçeceğini düşünüyorum. Sağlıcakla kalın.

27 Aralık 2019 19:40