ÇM
Soru Sahibi
10 Ağustos 2021 01:27

haşimato tiroidi

Merhabalar hocam bende haşimato tiroidi var, iki yıl önce ultrason çektirdiğim de nodül çıktı, daha sonra sintigrafi çektirdim normaldi 9mmlik bir nodül. Geçen perşembe ultrason çektirdim sonucum da, her iki tiroid lobu hafif hiperplazik görünümdedir. Isthmus kalınlığı tabiidir. Gland konturları hafif mikrobuledir. Gland parankim yapısı kaba ve heterojendir. Bilateral yaygın şekilde hipoekoik pseudonoduler alanlar izlenmektedir. Gerçek nodul saptanmamıştır. Renkli doppler us incelemede gland kanlanması yer yer hafif artmıştır. Daha önce gland kanlanması diye bir şey yoktu kötü bir şey mi merak ediyorum, lütfen açıklayabilir misiniz? teşekkür ederim şimdiden

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ramazan Sarı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

ultrason bulgularını yakın takip etmek gerekir geçmiş olsun

10 Ağustos 2021 09:46