AM
Soru Sahibi
30 Kasım 2019 00:46

hapşırınca/öksürünce göğüste ağrı

Merhabalar. Hapşırınca ve öksürünce sağ göğsümde sızlama-ağrı arası bir his oluşuyor. Hapşırma ve öksürme esnasındaki basınçla bir şeyler zorlanıyor gibi. Bu durum yaklaşık 6-7 aydır devam ediyor. Göğüs hastalıkları uzmanına gittiğimde kan tahlili ve akciğer filmi sonucunda bir şey çıkmadı. Ancak ciğerimin hava almayan bölümleri olduğunu, vücudumun çok balgam üretmesinden dolayı bunların olabileceğini söyledi. Bir balgam söktürücü yazdı ve bol su içmemi tembihledi. Ancak muayenemden bu yana bu şikayetimde herhangi bir değişiklik olmadı. Bu durumun sebebi ne olabilir? Bu durum için göğüs hastalıkları haricinde muayene olmam gereken bir bölüm var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Evrim Eylem Akpınar
Göğüs Hastalıkları

Mehmet bey öksürük ve aksırık sırasında göğüs boşluğu içinde basınç artar ağrı buna bağlı olabilir.Kronik öksürük nedeninin araştırılması için bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurmanız uygundur.

11 Aralık 2019 13:15