ŞE
Soru Sahibi
16 Nisan 2021 00:10

Hamilelik riski

Hocam iyi günler sorum olcaktı Sevgilim ile 25 martda sürtünme biçimde yüzeysel bir ilişkimiz vajina üzerine bosalma olmadi ama vajina disina zevk suyu bulasmis olabilir adeti 15 martda başlamış 22 Martda bitmişti yani adet bitiminden 3 gün sonra oldu bi ilişki. ilişkiden 7 gün sonra yani 1 nisan tarihinde 2 3 damla kanaması olmuş ve bu kanama bizi biraz korkuttdu sevgilim 31 günde adet olan birisi yani bir sonraki adetinden 14 gün öncesi yumurtalama dönemi oluyor teorik olarak yani 1 nisan yumurtalama tarihi olarak görüküyordu kanaması bu tarihde oldu hocam bu kanama yerleşme kanamasimidir yoksa yumurtlama dönemi ile alakali bir kanama olabilirmi hocam sevgilimin adeti normalde bugün olmasi gerekiyordu ama hayla olmadı 1)hocam bu tarihler baz alındıgında o tarihde gebelik riski varmidir? 2) bu ilişki biçiminde gebelik olabilirmi yada ele bulaşan zevk suyu ile? 3)ilişkiden 7 gün sonra olan kanama yerleşme kanamasimidir yoksa yumurtlama ile alakli bir kanamadirmi? 4)hocam erken bir gebelik olsa dahi adetden 14 gün önce yerleşme kanaması olamazmi? 5) son olarak adet olamamasinin nedeni ne olabilir hocam cevaplarsaniz sevinirim

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

1. Hayır 2. Hayır 3. Hayır. 4. Hayır 5. Onlarca Sorularınıza ayrıntılı yanıtlar CİNSELLİK makalemde.. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR - Vajina içine boşalma dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.kutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

16 Nisan 2021 12:31
ŞE
Soru Sahibi

Hocam zevk suyu veya sperm kıyafetden geçebilirmi veya böyle bu durumda hamile bırakabilirmi cevaplarsanız sevinirim.

28 Nisan 2021 00:22
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Galiba mesajımı ve tabii ki önerdiğim makalemi okumadınız. Cahiller okumazlar. Okusalar da anlamazlar. İsterseniz kız arkadaşınıza sorun da sizi eğitsin. Kızlar erkeklerden daha bilgili ve bilinçliler. Diğer önerim de bir psikiatriste gitmeniz.

28 Nisan 2021 10:09
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8409 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ömer Ulugergerli
Op. Dr. Ömer Ulugergerli Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Güler Genç
Uzm. Dr. Güler Genç Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Mustafa Şahin
Op. Dr. Mustafa Şahin Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube