.E
Soru Sahibi
6 Aralık 2020 02:07

Hamilelik riski var mi

Doktor bey merhabalar, günlerdir psikolojimi alt ust eden bir durumdan dolayi size soru sorma gereği duydum. Son adet günümden 22 gün sonra erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadım. Iliski esnasında çamaşırım vardi fakat zevk suyunun ya da erkek arkadaşımın cinsel organının vajinama temas edip etmediğinden emin değilim. Fakat üzerime meni bosalmasi durumu olmadi. Bu iliskiden 8 gün sonra da beklediğim gunlerde adet oldum. Eski dönemlerimde oldugu gibi pıhtılı, yoğun, bel ağrılı fakat daha az karın ağrılı bir şekilde geçiyor. O yuzden normal adet kanaması olarak değerlendiriyorum. Adet olmama yakin yoğun mide bulantısı ve iştahsızlık ya yaşadım.Internetten okuduğum bilgiler yüzünden olusan stres buna sebebiyet verir mi?Boyle bir hikayede hamilelik riski var mıdır doktor bey? Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Gerçekten yaşadığım korku ve endiseyi bir ben bir Allah biliyor 😔 Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Her cehaletin bir bedeli vardır. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR - Vajina içine boşalma dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (bekaret, gebelikten korunma) ulaşabilirsiniz. Bence bir psikoloğa gidiniz.

6 Aralık 2020 10:17