NA
Soru Sahibi
25 Şubat 2021 02:20

Hamilelik ile ilgili

Hocam merhaba sevgilimle bir ayrılıp bir baristigimiz düzensiz bir ilişkimiz var. Cuma günü bulusucaz ve birlikte oluruz muhtemelen. Adetim 11gun kalmis oluyor cuma günü. Yani kısacası dogum kontrol hapina başlayamadım. Prezervatif ile korunacak zaten ama her aksilige karşı ertesi gun hapi da içsem daha koruyucu olur mu, gecen ayda ertesi gun hapi içmiştim. tesekkurler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sakın. Hormon dengenizi altüst edersiniz. Kondomla dikkatlice korunmanız yeterlidir. Çok emin olmak için eczaneden vajina içine ilişki öncesi koyacağınız (spermisidal) sperm öldürücü, tablet, fitil, köpük de ekleyebilirsiniz. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.kutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, bekaret, gebelikten korunma, doğum kontrol hapları) ulaşabilirsiniz.

25 Şubat 2021 12:44
NA
Soru Sahibi

Peki hocam hamilelik ihtimalim nedir bi ara sevgilim prezervatifini çıkarmıştı önden ilişkideki hemen taktirdim bosalma falan olmadi ama ella ictim 1 saat içinde sadece arkadan iliski prezervatifsiz ve bosalma oldu. Hamilelik ihtimalim nedir

3 Mart 2021 00:15
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Her cehaletin bir bedeli vardır. Prezervatifsiz vajinal seks tabii ki gebelik nedenidir. Boşalmasa da..Kaynakları okuyunuz.

3 Mart 2021 12:34
NA
Soru Sahibi

Hocam adetim 3 gun var, ilişkinin üzerinden de 8 gun gecti. Hassas idrarda gebelik testi alsam(adetten 6gun öncesine kadar sonuc veren) ve adetim 1 gun gecince uygulasam sonuc dogru cikar mi? (Kan testi yaptirmam mümkün degil)

6 Mart 2021 02:34
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adet gecikince idrar testi yaptırın. Sorularınız bitmiyor. Tekrar yazmayın ve bu stres size umarım ders olur ve düzenli şekilde korunursunuz.

6 Mart 2021 10:47