26 Temmuz 2020 17:12

Grade 1-2 Pelvikaliektazi Ne demek?

Merhabalar hocam...Ocak ayında böbrek ultrasonu çektirdim.Ultrasonda sol böbrekte kalisiyel sistemde grade 1-2 pelvikaliektazi saptandı diyor..Bu ne anlama geliyor. 6 aydır böbrek taşı düşürüyorum.Şu an için taşlar kuma dönmüş durumda.Pandemiden dolayı hastaneye gidemiyorum.Yukardaki durumu açıklayabilirmisiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Sonuçları detaylı olarak görüp değerlendirmeden kesin bir yorum yapmam doğru olmaz ancak verdiğiniz bilgilere göre böbrekte hafif bir genişleme dışında önemli bir sorun görünmüyor

26 Temmuz 2020 17:29