UR
Soru Sahibi
17 Aralık 2022 11:06

Göz kuruluğu

Merhaba kolay gelsin.gozumde ağrı,kaşıntı,ve özellikle segirme nedeniyle göz doktoruna gittim.astigmat ve göz kuruluğu olduğunu soyleyip,gözlük ve damla verdi.her ikisinide 3haftadir kullanıyorum.agrı geçti. segirme azaldı ama geçmedi.ustelik tüm vücuduma yayıldı.gercekten gozumlemi alakalı segirmeler yoksa norolojik bı problem olabilirmi.ayrica yoğun kaygı endişe mevcut anksiyete hastasıyım.kafama taktikcami segirmeler oluyor acaba?teşekkür ederim iyi calismalar

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ümit İnan
Prof. Dr. Ümit İnan
Göz Hastalıkları

Merhaba, Seğirme dışındaki diğer şikayetleniz düzelmiş ancak seğirme şikayetiniz azalmakla beraber devam ediyor. Seğirme genellikle uykusuzluk, yorgunluk, stres ve endişe duygulanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Fiziksel ve ruhsal bir yorgunluk ve gerilim haliniz devam etmiyor ve üstelik yüzüne yayılan kasılmalar oluyor ise nörolojik bir değerlendirme yapılması uygun olur. Bu nedenle lütfen göz doktoruna kontrole gidiniz. Sizin bir bir nöroloji hekimi tarafından değerlendirilmenizi ve görüntüleme rica edebilir. Sizin de bu arada uykusuzluk, yorgunluk, stres ve anksiyete durumunuzu düzeltmek için çaba göstermeniz uygun.

17 Aralık 2022 23:05
UR
Soru Sahibi

Öncelikle cvp verdiğiniz için teşekkür ederim.Gözümdeki segirme yok denecek kadar azaldı.gecen haftalara göre...yüzümde herhangi bi kasılma segirme yok.daha önce Beyin MR cekildim bişey çıkmadı.goz doktorum 1ay içinde segirme geçmezse tekrar gel demişti.galiba gözümdeki segirmeyi kafaya taktiğim için vücudumun bazı yerleri segirmeye başladı.Peki Başka ne gibi bı belirti olursa norolojiye gitmem gerekir.?ve astigmat segirme yaparmi?

17 Aralık 2022 23:23
Prof. Dr. Ümit İnan
Prof. Dr. Ümit İnan
Göz Hastalıkları

Merhaba, astigmat seğirme nedeni olarak görmüyoruz. Sizde seğirme olması için yeterince bir neden zaten var gözüküyor. Ancak buna rağmen devam eden seğirme durumunda doktorunuzun dediği gibi kontrole gitmek ve muayene sonrası önerilerine göre gerekirse nörolojik muayene olmak faydalı olur.

17 Aralık 2022 23:27
Prof. Dr. Ümit İnan
Prof. Dr. Ümit İnan Göz Hastalıkları

Yazar toplam 59 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Bulanık görme Prof. Dr. Ümit İnan
Ani Görme Kaybı-tek Göz Prof. Dr. Ümit İnan
Lazerin göze zararı Prof. Dr. Ümit İnan
Lazer sonrası göz kuruluğu Prof. Dr. Ümit İnan
Tedavi bulunamiyor Prof. Dr. Ümit İnan
Göz Hastalıkları İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Orhan Aygün
Uzm. Dr. Orhan Aygün Göz Hastalıkları
Op. Dr. Nilay Çiçek
Op. Dr. Nilay Çiçek Göz Hastalıkları
Dr. Öğr. Üyesi Efe Saygin
Dr. Öğr. Üyesi Efe Saygin Göz Hastalıkları
Op. Dr. Önder Aslan
Op. Dr. Önder Aslan Göz Hastalıkları
Uzm. Dr. Burcu Akıncı
Uzm. Dr. Burcu Akıncı Göz Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube