SH
Soru Sahibi
11 Ağustos 2023 19:30

Göz arkası ödem göz tansiyonu

Hocam iyi günler annem 63 yaşında.Göz tansiyonu 23 geliyordu.6 ayda 1kontrole gidiyor.Sinirleri sağlammış.Ama son gittiğinde gözün arkasında ödem görmüş.6ay sonra bir daha gel demiş ödem için.Ben gitmemiştim o yüzden annem bu kadar bilgi verdi.Tansiyon ve ödem için tavsiyeleriniz var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ümit İnan
Göz Hastalıkları

Göz tansiyonu değerlendirmesi için yapılan testlerde glokom lehine bulgu saptanmamış ise 6 ay sonra görülmesi uygun olur. Göz dibinde ödem varsa niçin ödem olduğu önemlidir. Ödem tedavi yapmaya değmeyecek kadar önemsiz ise yine 6 ay sonra görülebilir. Aksi takdirde tedavi edilmesi gerekir. geçmiş olsun.

24 Eylül 2023 23:21