kn
Soru Sahibi
13 Eylül 2020 23:10

göğüs ağrısı

merhaba benim göğsümde yani halk arasında da döş dedikleri yerde ağrı var. bunun sebebi 3 yıl önce kardeşimle kavga ederken kardeşim dizyle hafif göğsüme çöktürdü. ilk diziyle çöktürdüğünde derin nefes alınca çok ağrıyodu ama sonra sonra geçti. geçti ama bu seferde ara ara ağrımaya başladı o da belli başlı hareketlerde ağrıyo spnra geri geçiyor. hafifde böyle küçük bir şişlik var. öksürüken, hapşururken,derin nefes alırken öyle bir şiddetli bir ağrısı yok ama yine de çok korkuyorum. sizce neyden olabilir ezik falan olur mu? ilerde bana sorun çıkartır mı? ondan korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Nur Sultan Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Tanı koyabilmek için sadece şikayeti ön plana almak her zaman yeteri değil. Yine de yakınmanızın geçirdiğiniz travmaya bağlı olması büyük olasılık. Kaburganın kemik be kıkırdak kısmı en zayıf noktasıdır. Travma sırasında kırılmış olabilir. Daha sonra o bölgede kıkırdak ve kemik dokuda yapısal değişiklikler oluşabilir. İleri tetkikler sonrası gerçek tanı ve tedavi belirlenebilir. Şehrinizdeki bir hastanede göğüs cerrahisi uzmanı ile görüşmenizi öneririm. Esenlikler dilerim.

13 Eylül 2020 23:23