tg
Soru Sahibi
28 Nisan 2017 23:42

Genetik hastalik

Hocam merhaba, erkek arkadasimin babasinda gorme bozuklugu amcasi ve halasinda ise körlük var bu ilerde bizim cocugumuzdada olabilirmi veya bunu onceden teshis edilebiliyormu genetik tarama testinde simdiden tesekkurler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Bazı görme kayıpları retinopati-tavuk karası gibi) genetik geçişlidir. Bunlar için önce hasta bireyden genetik tast yaparak çocuk sahibi olacak aile bireylerinde genetik ayıklama yapabiliyoruz.. saygılar Prof Dr Volkan Baltacı

16 Haziran 2017 20:01