yf
Soru Sahibi
18 Mayıs 2018 00:23

genel anastezi riskli olur mu benim için

Selamlar Hocam. Revizyon burun ameliyatı olmayı düşünüyorum. 10 yıl önce ameliyat olmuştum burundan. Yalnız son üç yıldır hiç uykuya dalamıyorum.Yeşil reçete ilaçlar bile beni uyutmuyor. Böbreklerim de az çalışıyor.Kreatinin ve üre biraz yüksek.ama doktorlar çok önemli bir şey yok diyor.Genel anestezi de sorun olur mu acaba?Riskli olur mu benim için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Eroğlu
Anestezi ve Reanimasyon

Genel anestezi öncesi hasta için bir risk sınıflaması yapılır. Bu hastanın mevcut hastalıklarına ve genel durumuna göre değişir. Senin için verdiğin bilgilere göre hafif-orta arası denebilir. Bu durum ameliyata engel değil. Eğer sende gece-gündüz nefes almakta sorun varsa ameliyatı önermek doğru olur kanaatimce. Her ameliyatın ve anestezinin bir riski vardır. Bunu anestezi doktoru ve cerrahla önceden konuşman iyi olur.

18 Mayıs 2018 10:03