CP
Soru Sahibi
3 Ocak 2021 02:24

Geç başlangıcli kah

Merhabalar hocam ben 27 yaşında evliyim gebelik dusunuyorm. Geç başlangıçlı kah teşhisi konuldu genetik testlerimde tasiyic olduğum ortaya çıktı. Dekort 0.25 kullanıyorm 6 aylık bi süreç sonrası gebe oldum fakat 10 haftalıkken bebeğin kalbi durdu ve sonlandırıldı. Endokrincim gebe olr olmaz ilacı kesmemi söylemişti bende Öyle yapmıştım bir buçuk ay kadar kestim sonra kurtaj olunca tekrar başladm şuan 5 aydr kullanıyorm ve gebelik oluşmadı. N yapacagimi Bilmiyorm anneliği çok istiyorm. Yozgatta ikamet ediyorm ve burdaki n endokriciler n de kadın doğumcular bu hastalıktan haberdar bile değil. N yapmam gerekli nasl bi yol izlemeliyim hocam size danışmak istedim şimdiden çok teşekkür ederim.

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tanınız doğru ise kortizonun gebelikte de en azından bebeğin cinsiyeti belli olana kadar kullanılması uygun olurdu. 5 aylık deneme süresi yeterli değildir. Testosteron değeriniz, ilaçla kaça düştüğü gibi ayrıntılar tedavide önemlidir. Dijital ortamda daha fazla yardımcı olmam mümkün değil. İmkanınız varsa gelin bizzat değerlendireyim. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (PCOS, tüylenme) ulaşabilirsiniz.

3 Ocak 2021 12:51
CP
Soru Sahibi

En yakın zamanda polikliniginize geleceğim hocam. İl dişindan geleceğim için orda herhangi bi sıkıntı olmaması amacıyla getirmem gereken herhangi bi tahlil varmı hocam hazrlıgıgımı ona gore yapaym.

4 Ocak 2021 00:07
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Randevu alınız ve her türlü test raporunu yanınızda getiriniz

4 Ocak 2021 09:03
CP
Soru Sahibi

Hocam daha öncede sizi rahatsız etmiştim. Geç başlangıçlı kah rahatsızlığım vardı ve gebelik için uğraşıyordum. Gebe oldum ilerleyen haftalarda tetenoz aşısı yapılıyormuş bu konuda kararsız kaldım ve sizin fikirlerinizi çok önemsiyorum size danışmak istedim. Yaptrmasam herhangi bi zararı olrmu. Ne yapmalıyım sizce?

27 Mart 2021 00:26
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Son 5 yılda yapılmamışsa mutlaka 20 haftadan itibaren aşınızı 2 doz olarak olun. Gebelikte kortizon kullanıyor musunuz. Bebek kız mı erkek mi?

27 Mart 2021 10:44
CP
Soru Sahibi

Genetik testimde taşıyıcı olduğum cıktı eşimin genetik testleride temiz çıktı hocam. Endokrin doktorum bebek en fazla senin gibi rahatsızlığı olr sen tasiyicisn hasta bebek olmaz, kortizonun bebeğe zararı çokmus yarık damak dudak vs olmasını sağlıyormuş o sebepten ötürü gebe olr olmaz kortizonu keselim dedi. Kadın doğumcumda ilacın kullanılmasını önermedi. Şuan 15 +4 haftalığız hocam cinsiyet için pazartesi görüşmüş olacağız doktorla

28 Mart 2021 00:23
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Farklı düşünüyorum. Sağlıklar dilerim.

28 Mart 2021 14:41
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8874 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
vajinada yanma Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Duphaston kullanımı Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Melis Koca
Op. Dr. Melis Koca Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Nesrin Büyükbayram
Op. Dr. Nesrin Büyükbayram Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Aysel Abdullazade
Op. Dr. Aysel Abdullazade Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Tuğrul Başar
Op. Dr. Tuğrul Başar Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Selver Kübra Akkaya
Op. Dr. Selver Kübra Akkaya Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube