AG
Soru Sahibi
2 Mart 2021 06:27

Gebelikte alerji ilacı

Hocam çok kötü durumdayım lütfen cevap. Verin 21 haftalık hamileyim ve her yerim kaşınıyor ürtiker olmuşum.Bu hastalık 3 sene önce vardı ama geçmişti tamamen şimdi yeniden ortaya çıktı uyuyamıyorum kalınmaktan deliye dönüyorum yurtdısındayım burada ilgilenmiyorlar. Gebelikte alerji hapı kullansam çocuğuma zararı olur mu lütfen ne yapacağımı şaşırdım ben zyrtec kestine kullanıyordum napmam lazım hocam ilaçları kullansam bebeğime zararı olur mu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Sayın Gamze Hanım: Kendiliğinizden ne bir ilaç kullanmaya başlamalı ne de kullandığınız bir tedaviyi kendiliğinizden kesmemeniz gerekir. Bunun için mutlak surette bir hekime muayene olmalısınız, hele de bir gebelik gibi son derece hassas bir dönemi yaşıyorken. Öncelikle kaşıntılarınızın neden kaynaklandığı teşhis edilmeli, ardından buna yönelik tedaviniz gebelik durumunuz ile birlikte değerlendirilmelidir. Aksi taktirde kullanacağınız ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Sağlıklı günler dilerim.

3 Mart 2021 10:16