YD
Soru Sahibi
9 Kasım 2021 00:55

Gebelikle ilgili

Hocam sevgılımle vajina penis teması olmadan sadece birlikte el ile birbirimizi tatmın edıyorduk. Daha sonra sevgılım bı ara kendı penısını tuttu o sırada zevk suyu geldıyse elıne ve daha sonra vajinama tekrar tatminde bulunursa bu sekılde gebelık olusur mu? Boşalma olmadı ondan eminiz zevk suyundan emin olamıyorum . Adetimin 10. Gününde yasandı bu olay yumurtlamayı tam tahmın edemeyecegım ıcın korkuyorum. .... Kısaca ele bulasan zevk suyu ıle vajinaya temasda yanı tatmıne devam da gebelik olusur mu ? Biliyorum kızacaksınız vajinal ilişki olmadan olmaz diyeceksınız ama lütfen kızmadan cevaplayın cok endıselıyım mantık dısı ama elımden bısey gelmıyor .

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Size daha önce de yazmıştım. Sanırım ya cevapları okumuyor, ya anlamıyorsunuz. Belki de bir psikoloğa başvurmalısınız.

9 Kasım 2021 13:01
YD
Soru Sahibi

Herhalde yanlıs hatırlıyorsunuz hocam cunku ben daha once hıc boyle bi sey yasamadım ve soru sormadım suan ılk ama hocam lutfen kızmadan tamam dısardan cevreden spermle olacak ıs degıl fakat hanı elıne surulmus hemen tekrar vajınaha tatmıne drvam etmıs bı sekılde olmaz mı kesinlikle ? Cunku spermın ölebilceği bi zaman yok yanı her sey hemen oldu . Zaten sperm de değil bğyük ihtimal zevk suyu ama ıhtımale karsı soruyorum ve hocam adetin döngüsünün 10. Gunu

10 Kasım 2021 00:04
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir kere daha okuyun ve anlamaya çaba gösterin. Yine ikna olmazsanız bir psikoloğa gitmenizi öneririm. Artık şu sürtünme ile gebelik olamayacağını, sadece vajinal cinsel ilişkiyle gebelik riski olduğunu öğrenin. CİNSELLİK kaynağının 3 bölümünü de okuyun ve etrafınızdakilere de anlatın. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR – Erkeğin boşalmış ya da boşalmamış olmasına bakılmaksızın, vajinal cinsel ilişki (vajinal seks – penisin vajina içine boylu boyunca girmesi) dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

10 Kasım 2021 12:46
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 7615 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Fatma Güray Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Sultan Can Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Barış Boza Kadın Hastalıkları ve Doğum
Dr. Asya Özcan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Özge Şehirli Kıncı Kadın Hastalıkları ve Doğum
x
Facebook Twitter Instagram Youtube