YA
Soru Sahibi
28 Kasım 2021 10:48

Gebelik riski

Merhaba kutay bey. Ben 3 gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Vajen bölgeme bırakma olmadı diye hatırlıyorum. Üzerinden 2 gün geçmeden ella kullandım. Fakat ilişkiden 1 gün sonra ilk başta kahverengi bir akıntı vardı, sonra bu akıntı kana dönüştü. Şu an kahverengi olarak az miktarda devam etmekte. Bunun sebebi nedir? Gebelik riskim var mı? Lütfen bana yardımcı olun çok stres yaptım.

0
5 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (5)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ella ile boş yere vücudunuza zarar vermişsiniz. Her cehaletin bir bedeli vardır. Artık şu sürtünme (kıyafetli ya da kıyafetsiz), oral ya da anal seks ile ya da çevredeki olası sperm bulaşlarıyla gebelik olamayacağını, sadece vajinal cinsel ilişkiyle gebelik riski olduğunu öğrenin. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz. CİNSELLİK kaynağının 3 bölümünü de okuyun ve etrafınızdakilere de anlatın. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR – Erkeğin boşalmış ya da boşalmamış olmasına bakılmaksızın, vajinal cinsel ilişki (vajinal seks – penisin vajina içine boylu boyunca girmesi) dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Soruyu sormak değil, bilgisizlik, okuyup öğrenmemek ve internetteki bilgi kirliliğinden fırsatçılara yem olmak utanılacak bir durumdur. Bu arada vajinal, oral, anal, sürtünme vb. her türlü cinsel ilişkide prezervatif kullanmayı ihmal etmeyiniz. Cinsel geçişli hastalık kapmanız (HPV, Herpes, AIDS dahil) en az gebelik kadar istenmeyen bir durumdur ve bedelini ömür boyu ödersiniz. Bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

28 Kasım 2021 18:44
YA
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam, peki bu lekelenmeler neden olabilir ? Ella içmeden önce de vardı içtikten sonra da devam etti

29 Kasım 2021 09:34
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Nedeni ve tedavisi için bizzat değerlendirilmelisiniz.

29 Kasım 2021 12:46
YA
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Bazı yerlerde bu şekilde gebelik olabileceği yazıyordu, bu sebepten aklıma takıldı, sormak istedim. Hatta izlediğim bi videoda bir doktor bu şekilde bi hastası olduğundan bahsetişti. Bir de ella içtikten 2 gün sonra istifra ettim. Problem olur mu?

30 Kasım 2021 06:53
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

İyi olmuş. Zaten boşuna almıştınız.

30 Kasım 2021 14:41
YA
Soru Sahibi

İlacın etkisi geçmiş midir yani?

1 Aralık 2021 06:00
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sanırım okuduklarınızı anlamıyorsunuz. Bir psikolog öneririm.

1 Aralık 2021 21:05
YA
Soru Sahibi

Anlıyorum tabiki sizi. Fakat internette o kadar çok bilgi var ki gereksiz. İnsan neye inanacağını şaşırıyor, emin olmak istiyor. Ve ovulasyon dönemimdeydim. Bu sebepten endişelendim. Spermler zevk suyu diye tabir edilen sıvının içerisinde de bulunabiliyormuş sanırım. Bu doğru mu?

2 Aralık 2021 07:23
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Okuduğunuzu anlamadığınızı daha önce yazmıştım. Oysa sorunuza cevap, önerdiğim kaynakta yazıyor. Biraz zahmet edip okuyunuz.

2 Aralık 2021 18:55
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8004 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Mehriban Aliyeva Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Naile Çelik Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Sinan Güleç Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Dilek Aksu Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Sinan Karageçili Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube