KB
Soru Sahibi
22 Nisan 2021 01:36

Gebelik riski

Merhaba kutay bey. 15 martta cinsel iliskiye girdim ilk defa yapıyordum kızlık kanı geldikten somra bıraktık. Bir kaç saat sonra prezervatifle devam ettik. 27 martta beklediğim tarihte regl oldum. Sancılı ve normaldi beş gün sürdü. İnternette bazı kadınların dört beş boyunca normal düzenli kanamalar gördükleri halde hamile olduklarını öğrendiklerini okudum. Ben adet görünce hamilelik riski kalkar sanıyordum. Böyle bir şey mümkün mü hiç hastalarınızda rastladınız mı? Şimdi reglime iki üç gün kaldı göğüslerim çok şiş ve ağrıyor normal regl belirtilerim gibi. Hamile olup da bu şekilde regl olunabilir mi? Lütfen cevaplayın çok endişeliyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelikte adet görüldüğüne ancak zihinsel özürlüler inanır. Bu hurafe ve safsatalar özellikle kafa karıştırmak için yazılır ki gençler cinsellikten uzaklaşsın, tüccar doktorlar gereksiz muayene ve ultrasonla, laboratuarlar da gereksiz testle para kazansın. Allahın verdiği aklı kullanın. Düşünebiliyor musunuz dünya üzerindeki 4 milyara yakın kadının her adetten sonra gebelik şüphesiyle gebelik testi yaptırdığını? Aşağıdaki cinsellik makalemi okuyun ki ona buna yem olmayın. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.kutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK) ulaşabilirsiniz.

22 Nisan 2021 17:52