KD
Soru Sahibi
20 Ekim 2021 20:03

Gebelik ihtimali ve bir kaç soru

Sayın hocam merhaba, öncelikle size bilgilendirici makalelerinizden ötürü, bizleri aydınlattıgınız için çok teşekkür etmek istiyorum. ben 31 yasındayım. Genelde 22/30 gün arasında regl döngülerim sürekli değişmekte. Kanamalarım 4 gün kadar devam edip kalan 2/3 gün akıntı şeklinde devam edip reglim biter. 6 ekim son adetimin ilk günü bundan 12 ekimde yani telefonumdaki uygulamaya göre dogurgan dönemde sevgilimle bir ilişkim oldu. Sürekli olarak kondom ile korunmaktayız ( yaklasık 2 yıldır hiç kaza olmadan)bu kez kondom küçük geldiği için erkek arkadasım bosalma anında hemen cıktı ama kondomun yarısı içerde kaldı spermler yataga ve vajina girişime döküldü o esnada kondomda kalan spermler vajinadan içeri de kaçmıştır korkusuyla telaşla 1/2 saat içinde ella içtim.. bugun ilişkim ve ella üzerinden geçen 7. Gün.. ilk 3 gün şikayetim olmadı fakat son ıkı gündür kasık agrıları, aşırı şişkinlik, mide bulantısı, ödem ,sık idrar gibi şikayetlerim ortaya cıktı.. Hocam elladan sonra kanama olmazsa işe yaramadıgı düşünülebilir diyen doktorlar olmus bende henüz bir kanama olmadı, yukarda saydıklarım gebelik belirtisi olabilir mi? Bir de hiç kaza olmazken bu aralar sık oldu bir de agustos ayında olmustu bundan 2 ay once ve yine ella almıstım ama ondan sonra 3 kez düzenli regl olmustum. Sanırım beni sıkıntılı günler bekliyor.. gebelik riskim çok mu hocam? bir de hocam gebelik riskimi ne zaman test yapsam ekarte edebilşrşm? Ve size gelsem hormon degerlerimi muayene ettirip daha güvenli bir korumaya örnwğin spirala geçsem siz uyguluyor musunuz?

0
6 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (6)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Anladığım kadarıyla vajinal cinsel birleşme olmadı. Bu durumda gebelik olasılığı sıfırdır. Vajinal cinsel ilişki olduysa, en erken gebelik tanısı ilişkiden 10 gün sonra kanda beta hCG ölçülerek anlaşılır. Ellayı boş yere alıp hormon dengenizi alt üst etmişsiniz. Güvenilir bir korunma yöntemi kullanma kararınızı kutlarım. Adetin lekeye döndüğü son günlerinde gelin, muayeneniz sonrası size en uygun (rahim içi araç veya başka bir yöntem) korunmayı birlikte kararlaştıralım. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, doğum kontrol yöntemleri) ulaşabilirsiniz.

20 Ekim 2021 20:10
KD
Soru Sahibi

Hocam yanlış anlama olmasın diye yazmak istedim, vajinal birleşme oldu. Anlatmak istediğim; boşalma anında kondom takılıyken cıkmak isterken kondomun yarısı içerde yarısı dısarda kaldı. Hamilelik ihtimalinden bu sebeple korkuyorum. Risk çok mu hocam? 12si akşam ilişki oldu o zaman 22si cuma sabah test yapsam sonuc alırım sanıyorum.. umarım gebelik yoksa sonraki adetin son gunu randevu alıp geleceğim ve bu düşünce bile beni rahatlatıyor suan cunku size cok güveniyorum… İlginiz için çok teşekkür ederim.

21 Ekim 2021 02:00
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu durumda gebelik riskiniz var. Ella kullandığınız için gebelik riski sadece yüzde 2'dir. Bu kadar düşük bir olasılık için pratik olarak test gerekmez ama yine de şüphe kalmasın isterseniz en erken 10 gün sonra kanda beta hCG kesin sonucu verecektir.

21 Ekim 2021 12:09
KD
Soru Sahibi

Hocam 12.10.21 de 22:30 gibi düşünürsek bugun 15:00 verecegim kanla sonuc kesin midir? Teşekkür ederim🙏

22 Ekim 2021 08:45
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kesin

22 Ekim 2021 11:54
KD
Soru Sahibi

Hocam, sizi çok seviyorum..

23 Ekim 2021 08:03
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yardımcı olduğum için mutluyum.

24 Ekim 2021 18:50
KD
Soru Sahibi

Hocam iyi haftalar dilerim, benim ilişkiden 10 gün sonra yaptıgım test negatifti bir daha da yapmadım fakat şimdi reglim 4 gün geçti tekrar yapmalı mıyım?

1 Kasım 2021 06:38
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ella etkisi. Sadece bekleyin.

1 Kasım 2021 13:18
KD
Soru Sahibi

Günaydın hocam, bu sabah uyandıgımdda lavaboya cıktıgımda cok koyu su gibi kanamam oldugunu gördüm fakat eski regl kanamalarım gibi değil, rutin mens donemi agrılarım hiç yok pıhtı yok vb.. acaba bu kanama devam ederken gelsem muayene için uygun olur mu?

5 Kasım 2021 08:36
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Muayene için sakıncalı bir durum değil.

5 Kasım 2021 13:59
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8437 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Berra Önsoy
Dr. Berra Önsoy Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız
Op. Dr. Yağmur Yücebaş yıldız Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ömer Ulugergerli
Op. Dr. Ömer Ulugergerli Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna
Op. Dr. Canan Çalışkan furtuna Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Güler Genç
Op. Dr. Güler Genç Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube